Podpórka do roweru Ursus R81 Wave Rear – test

Podpórka do roweru Ursus R81 Wave Rear – test

Ursus czyli niedźwiedź, bo takie jest znaczenie tego słowa. Taka nazwa firmy zobowiązuje do solidnych, trwałych i wytrzymałych produktów. Zweryfikujemy to zaraz testując podczas użytkowania podpórkę do roweru firmy Ursus model R81 Wave Rear o rozstawie otworów 40mm (jest też wersja 18mm)

Charakterystyka i Budowa

Jeszcze nigdy nie opisywałem podpórki jednak spróbuję. Spory kawał aluminium i to dość ciężki. Spokojnie mógłby służyć do samoobrony. Regulowania w zakresie kół 24-28 cali. Producent podaje, że zastosowana została żywica chroniąca przed uderzeniami i uszkodzeniem lakieru. Dla mnie najważniejszy jest jeden parametr czyli nośność, która w tym przypadku wynosi imponujące 35 kg.

Użytkowanie

R81 Wave Rear to prawdziwy „Niedźwiedź” w każdym calu. Solidna, wytrzymała i bardzo dobrze wykonana. Coś w sam raz dla sakwiarzy i osób przewożących ciężkie ładunki. Regulacja wysokości o ile mamy przy sobie klucz imbusowy jest bardzo szybka. Rower stoi na niej bardzo stabilnie jak na nóżkę przeznaczoną do montażu przy tylnym kole. Jedyne co trochę przeraża to waga, ale jak wiadomo „Niedźwiedź” do lekkich nie należy i zapas ciałka musi mieć.

Podsumowanie

Ciężko jest się rozpisywać opisując podpórkę. Dla mnie jest super. W stosunku do tego co miałem wcześniej i co pękło pod ciężarem (potem się okazało że miała udźwig do 18 kg) to wręcz rewelacyjnie. Co do ciężaru to mnie on nie przeraża wszak ma być bardzo wytrzymałe. Ursus R81 Wave Rear to produkt godny polecenia, a jak masz rower z możliwością montażu nóżki na środku ramy to można się połakomić na model z udźwigiem do 55 kg.

——————————————————————-

Cena: około 50 zł

Plusy:

– udźwig/wytrzymałość do 35 kg

– regulacja

Minusy:

– waga ale nie dla każdego

Share Button

1 Comment

  • pawlacz
    23 maja 2018 07:26

    jak można kilka razy wspomnieć o wadze produktu i jej nie podać???

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress