materacyk Fjord Nansen TREKKER

materacyk Fjord Nansen TREKKER

Zbliża się noc. Najwyższa pora przygotować się do snu. Na czym jednak złożyć obolałe kości.  Sprawdźmy jak do tego celu nadaje się nadmuchiwany materac Fjord Nansen TREKKER. 

Budowa i Wygląd

Fjord Nansen TREKKER jest wykonany z materiału o nazwie „210T POLYESTER RIPSTOP 70D” powleczonego TPU. Jego waga wynosi zaledwie 500g a wymiary po napompowaniu to 183 x 48 x 7 cm. Spakowany materac ma zaledwie 14 x 10 cm oraz jest 3 sezonowy (wiosna, lato, jesień). TREKKER posiada sześć komór połączonych ze sobą i napełnianych przy pomocy pojedynczego zaworu. Materac występuje też w wersji XL której wymiary wynoszą  195 x 63 x 9 cm  po napompowaniu, 14 x 11 cm po spakowaniu i wadze 700 g. TREKKER XL posiada też o jedną komorę więcej niż jego standardowa wersja. 

Zastosowanie

Błogi i spokojny sen.

Test w terenie

Na początku wydawał się to zakup idealny. Mały, lekki z 7 cm warstwą izolującą. Prawdziwe marzenie każdego podróżnika a już na pewno rowerowego. Z czasem jednak zaczęły wychodzić mankamenty. Niestety ale materacyk jest podatny na uszkodzenia w postaci przebić. Nam na całe szczęście to się nie przydarzyło jednak inni posiadacze tego sprzętu których osobiście znamy nie mieli tyle szczęścia. Zaleca się więc aby pod TREKKERa podkładać jakąś dodatkową warstwę mającą go ochronić przed przebiciami.  Pojedynczy zawór i połączone ze sobą komory to też nie jest idealne rozwiązanie bo przebicie jednej z nich, powoduje sflaczenie całego materacyka. Nie można jednak tego uznawać za wadę ponieważ, taka konstrukcja występuje w większości materacy. Kolejny problem pojawił się po ponad półtorej roku w postaci przeciekania materacyka na jego całej powierzchni. Nie była to dziura tylko rozszczelnienie materiału. Najlepsze jest to, że wystąpiło to równocześnie w obu TREKKERach jakie posiadaliśmy. Niestety podzialiśmy gdzieś paragony przez co materacyki uznaliśmy za stracone.

Podsumowanie

Fjord Nansen TREKKER to fajny, lekki i mały po spakowaniu materac turystyczny z 7 cm warstwą izolującą. Jest on niestety bardzo delikatny i nie wyzbyty wad. Z początku byliśmy z niego zadowoleni jednak z upływem czasu zachwyt został stłumiony jego wadami. Nie mówię, że jest zły jednak za taką cenę można by spodziewać się czegoś znacznie lepszego. Czy kupilibyśmy go jeszcze raz? Raczej nie zwłaszcza, że na ryku są dostępne inne produkty w podobnej cenie wyglądające na lepiej wykonane.

zwinięty materacyk TREKKER

zwinięty materacyk TREKKER

 

—————————————————————————

Cena: od. 139 zł

Plusy:

– lekki

– mały po spakowaniu

– dobrze izoluje od podłoża

Minusy:

– podatny na uszkodzenia

– lubi przeciekać na całej powierzchni

– można kupić podobne produkty znacznie taniej

Share Button
PopielTestyFjord Nansen,materacyk turystyczny,test,test materacyka
Zbliża się noc. Najwyższa pora przygotować się do snu. Na czym jednak złożyć obolałe kości.  Sprawdźmy jak do tego celu nadaje się nadmuchiwany materac Fjord Nansen TREKKER.  Budowa i Wygląd Fjord Nansen TREKKER jest wykonany z materiału o nazwie '210T POLYESTER RIPSTOP 70D' powleczonego TPU. Jego waga wynosi zaledwie 500g a...